Elemental Shaman

Goto down

Elemental Shaman

Odoslať  Zulgan za Ne október 23, 2011 4:22 am

Elemental Shaman

V tomhle článku bych chtěl poradit ele shamanům s pve.Budu se vám snažit ukázat jaké glyphy,talenty používat bude tu popsána i rotace a samozřejmě enhanty a gemy.

Staty:
Priority
Hit -> Spellpower -> Haste -> Crit -> Int

Ano hlavní stat je hit je extrémně důležité mít dostatek hitu protože když budete missovat dps půjde drasticky dolů to přeci dává smysl.Já mám hitu 305 (+talent Elemental Precission +3% hit)
a nemissuji vůbec ale optimální je 368 hit +Elemental Precission.Dále Spellpower je velice důležitá protože elemental shaman je o obrovských critech a burstu.Dále pak haste a crit.

Spell hit(17% je Cap, 3% máte z talentu. Takže vám zbývá už jen 14%(368). Když v raidu SPriest nebo Moonkin stačí 11%(289)
Spell power
Spell haste(cap okolo 1200 haste raitingu)
Spell crit

Na patchi 3.3.5a je ele sham o spell power, je to primární stat, který nejvíc navýší vaše dps (za předpokladu, že máte hit cap, dokud hit cap nemáte, je právě tento stat prioritou).Jestli jste byli zvyklí z TBCka gemovat a celkově jet spell crit, na WOTLKu je tento stat potlačen až za spell haste. Proč tomu tak je? Hlavním důvodem je rotace spellu, tedy přesněji procentuální rozložení dmg – Lighning bolt samozřejmě opět dělá nejvice, nějakých 60 %, ale druhý je Lava burst (nejsilnější spell, nicméně má velký cooldown).Haste také výborně spolupracuje s talentem Lightning Overload snad víte co dělá.Jde o to že čím máte více haste tím vícekrát může procnout již zmíněný talent což se rovná větší dps.Ale teď zpět k Lava Burstu.Lava burst by měl pokaždé critnout díky tomu, že Flame shock nahozený na targetu garantuje 100 % šanci na crit Lava burstu. Díky tomu tedy není tento spell vůbec ovlivněn množstvím critu. Oproti tomu spell haste ovlivní všechny spelly (kromě shocku). Odtud tedy vyplývá důležitost jednotlivých statů.


Glyphy:
Glyph of Lightning bolt:(dmg LB zvýšen o 4 %)
Glyph of totem of wrath
a pak záleží na spell poweru.
Glyph of lava/glyph of flametongue weapon
Glyph of Thunderstorm (minor)

Gemování:
Jak bylo poznamenáno výše, spell power je to, oč tu běží. Jako meta gem bych zvolil Chaotic skyflare diamond – potřebuje 2 modré gemy. Do žlutých socketů se gemuje půlený spell power/spell haste gem(Reckless Monarch Topaz), do dvou modrých socketů nacpěte gem spell power/mp5(Royal Twilight Opal), (ale je dobré to dát do socketu, kde je nelepší socket bonus, co se spell poweru týče). Do zbytku socketů se nacpe čistý spell power gem.


Flasky,Scrolly:
Tak myslím že toto je jasné Flask of the Frost Wyrm a Scroll of Intelect.


Rotace:
Kvůli tomu, že mají shamíkovy spelly různé cooldowny a jsou velice ovlivňovány množstvím hastu, není lehké sestavit neměnnou rotaci. Existují spíše priority, co „zmáčknout“.

Flame shock(pokud není nahozen)
Lava burst(kdykoliv se vynuluje cd)
Chain lightning( kdykoliv se vynuluje cd,ale pozor na manu bez clearcastu stoji 1027)
Lightning bolt(spam spell)

Začíná se Flame shockem, po něm se hodí Lava burst, následuje Chain, LB dokud nebude znovu volný cooldown na Chain a Lava burst. Během jednoho trvání Flame shocku by se měly zacastit 2 Lava bursty.

A teď nepříliš podstatné, ale stále důležité rady
Kdykoli se musíte pohnout, obnovte Flame shock, Water shield, případně použijte Thunderstorm (i když nezasáhne žádný target, doplní 8 % vaší many). Další možnosti je zapnout Elemental mastery vypálit instantní Lightning bolt nebo obnovit totemy.Ale s elemental mastery pozor pokud víte že se budete pohybovat déle přijdete o buff který El. Mastery poskytuje a to 15% haste na 15 sekund.


A nakonec talenty:
http://wow335.gamestool.net/shamant.php?55300015032133513223013510050500310000000000000000000000000000000000000000000000

To by asi bylo všechno co bych vám poradil kdybyste chtěli vědět ještě něco napište ve hře.
By ZulganZulgan

Počet príspevkov : 1
Join date : 16.10.2011

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.